مجله لیان

بهترین راه تشخیص ماهی تازه

روش های مختلفی جهت تست تازه بودن ماهی و تشخیص ماهی خراب وجود دارد که در واقع بعضی از این روش ها کاربردی و مناسب است و بعضی روش ها مناسب نیست. امروز به چندین نکات مهم و کلیدی در تشخیص ماهی تازه جنوب میپردازیم

به طور کلی ماهی تازه از رنگ و رخ ماهی مشخص میشود سفتی پولک و روشنی چشم ها براق بودن پوست و سفتی گوشت اما همه اینها نیاز به تکرار و تجربه دارد با یک بار مشاهده ماهی نمیتوان تشخیص داد که ماهی تازه است یا ماهی مانده است .
به عبارتی مثل تمام مواد غذایی های دیگر بعد از چندین بار مشاهده و بررسی موارد مختلف میتوان به این سطح رسید که با یک نگاه ماهی تازه را تشخیص دهیم .

نکات رایج در تشخیص ماهی تازه


چند نکته است که بین عموم مردم در تشخیص ماهی تازه رایج است مثل:

  • سفید بودن چشم ها
  • قرمز بودن آبشش ها
  • فشار اثر انگشت بر روی گوشت ماهی


که هر کدام از این موارد در بعضی ماهی ها کاربرد دارد .
ولی در کل یک راه حل ساده و کاربردی که راه تشخیص ماهی سالم است را به شما پیشنهاد میکنم .
ماهی را از قسمت دم به صورت افقی نگه داشته، ماهی تازه باید صاف و محکم بایستد
یک دستی به روی ماهی بکشید پوست ماهی شفاف و پولک ها سفت است
نگاهی اجمالی به چهره ماهی و ابشش ها داشته باشید و سعی کنید این موارد را در چندین ماهی بررسی کنید تا به شناسایی تازه بودن ماهی تسلط پیدا کنید .

انواع راه تشخیص ماهی تازه و سالم

نکته مهم در مجموعه لیان این است که تمامی ماهی هایی که صید میشود از زمان صید تا زمان بسته بندی و ارسال توسط پرسنل بررسی میشوند و هر کدام از ماهی ها تازه نباشند از پروسه ارسال خارج شده و حذف میشوند .
این اطمینان را به شما میدهم که تازه ترین و بهترین ماهی های خلیج فارس را میتوانید به راحتی از لیان تهیه کنید .

1 نظر در “بهترین راه تشخیص ماهی تازه

  1. علیرضا گفت:

    با سلام
    کیفیت و بسته بندی مجموعه لیان خوب و عالی است، فقط اگر درصد تخفیف ها بیشتر باشد ،قدرت خرید مشتری بیشتر و در نتیجه به همان نسبت سود بیشتری عاید مجموعه لیان خواهد شد.
    بنده در جنوب کشور مشغول به کار هستم و از نزدیک شاهد هستم که صید ماهی واقعا” سخت و طاقت فرسا است، ولی اگر کمی درصد تخفیف های هفتگی بیشتر باشد ،برای هر دو طرف بهتر خواهد بود. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.